E-publikace

Praktický návod na zdravé hubnutí 2021

Praktický návod na zdravé hubnutí 2021

Rok coronavirové pandemie si vybírá svoji daň kromě jiného v podobě nárůstu počtu lidí s nadváhou a obezitou. Problém se týká nejen dospělých, ale také dětí.

Potřebujete pro své pacienty, klienty nebo sami pro sebe ucelený návod na zdravé hubnutí?

Společnost pro výživu s autorkou MUDr. Václavou Kunovou vám připravila stručnou, ale zároveň obsažnou publikaci k řešení nadváhy: Praktický návod na zdravé hubnutí 2021.

Pomůže vám začít řešit problém hned a bez nutnosti nakupovat speciální potraviny nebo doplňky stravy.

Co se dozvíte v e-knize?

Jaké živiny, v jakém množství a vzájemných kombinacích jsou potřeba pro zdravé hubnutí? Které potraviny vybírat a proč?
Lze vhodnou stravou ovlivnit střevní mikrobiom tak, aby napomáhal zdravému hubnutí?
Jak si sestavit jídelníček, při kterém nebudete mít hlad a nebudete se cítit omezováni?
Kterým nejčastějším chybám při sestavování jídelníčku byste se měli vyhnout?

 • Formát: interaktivní PDF
 • Cena: 350 Kč – v ceně je zahrnuta automatická aktualizace zdarma
 • Počet stran: 98
 • Platba: bankovním převodem nebo platební kartou

 

Stáhnout ukázku z e-knihy

Koupit e-knihu

 

Obsah knihy

 1. Úvod
 2. Jak správně začít?
 3. Co potřebujete vědět o výživě při hubnutí
 4. Naplánujte si jídelníček
 5. Jídelníček v praxi
 6. V jídelníčku musíte mít
 7. Ukázkový jídelníček
 8. Nejčastější chyby při sestavování jídelníčku
 9. Proč se někdy hubnutí zastaví a jak to řešit?
 10. Obezita, výživa a imunita
 11. O autorce a doporučené zdroje

Kniha je každý rok rozšířena o novou kapitolu. Všichni, kteří si knihu koupí, dostávají automaticky a zdarma novou verzi e-mailem. V roce 2021 je to kapitola s názvem Obezita, výživa a imunita, která se zabývá především imunitou v souvislosti s onemocněním covid-19.

Recenze

PhDr. Iva Málková, zakladatelka Společnosti STOB

Název E-booku Praktický návod na zdravé hubnutí je stoprocentně pravdivý. Z přemíry informací o výživě a hubnutí, které nás dnes zaplavují, vybrala autorka ty nejdůležitější, které jsou podstatné pro redukci váhy. Seznamuje srozumitelně čtenáře se základními živinami tak, aby byl schopen si sestavit samostatně jídelníček šitý na míru právě jemu, a to i s ohledem na množství přijaté energie. Vysvětluje i důležitost dalších faktorů při sestavování jídelníčku jako je glykemický index, glykemická nálož, vitaminy, minerální látky a žhavá novinka střevní mikrobiom. Dobrým pomocníkem pro sestavení jídelníčku je i přehled potravinových skupin a tipy na jednotlivé chody. U zkušené odbornice máte jistotu, že to, co se dočtete, vychází z vědecky podložených závěrů.

 


Referenční hodnoty pro příjem živin (DACH) 2019

Referenční hodnoty pro příjem živin DACH

Společnost pro výživu vydala aktualizované 2. vydání publikace Referenční hodnoty pro příjem živin (DACH). Publikace je dostupná pouze v elektronické podobě.

 • Počet stran: 269
 • Formát: PDF
 • Cena: 390 Kč
 • Platba: bankovním převodem nebo platební kartou

 

Koupit publikaci

 

Publikace je určena pro odborníky ve zdravotnictví, potravinářství, zemědělství, školství a všech dalších oborů zabývajících se problematikou výživy člověka.

Po mnoha konzultacích s předními nutričními odborníky se Společnost pro výživu rozhodla, že je nutné předložit veřejnosti i odborníkům nové referenční hodnoty příjmu energie a živin tak, aby tato doporučení odpovídala současným vědeckým poznatkům o výživě, způsobu a podmínkách života naší populace. Bylo rozhodnuto převzít referenční dávky společností pro výživu zemí, označované také jako dávky DACH (Německo, Rakousko, Švýcarsko). Doporučení DACH jsou výsledkem řady odborných vědeckých studií a můžeme je tak považovat za průkazné.

Cílem publikace jsou především informace o potřebách výživy organismu k udržení, podpoře a posílení zdraví a kvality života. Podle WHO a FAO tyto doporučené dávky živin umožňují zajistit u naprosté většiny zdravých osob průběh metabolických procesů pro potřeby organismu a jeho fyzických a psychických funkcí.

Kniha není pouze tabulkovým výčtem referenčních hodnot. Jsou zde velice dobře zpracovány oblasti výživy člověka, ke kterým se referenční hodnoty vztahují.

 

Předmluva ke 2. vydání „Referenční hodnoty pro příjem živin“

Referenční hodnoty pro příjem živin vydávají společně Společnosti pro výživu v Německu (DGE), Rakousku (ÖGE) a Švýcarsku (SGE). Krátké označení D-A-CH-Referenzwerte se přizpůsobuje mezinárodním běžným označením pro Německo (D), Rakousko (A) a Švýcarsko (CH). Pro pravidelnou aktualizaci Vám nabízíme automatickou informaci E-mailem. Tento servis můžete využít po registraci na http://referenzwerte.umschau-verlag.de

2. vydání 1. výtisk obsahuje vedle redakčních oprav přepracované hodnoty pro příjem energie, thiaminu, riboflavinu, niacinu, vitaminu C a selenu. Kapitoly o energii a o těchto pěti živinách, stejně jako kapitoly o vitaminu D, vápníku a folátu z r. 2012 a 2013 byly nově strukturovány a obsah přepracován. Podklady pro vypracování Referenčních hodnot byly překontrolovány a ev. pozměněny.

Členění 1. díl: Výživové aspekty živin, 2. díl: Preventivní aspekty živin a látek obsažených v potravinách ve 2. vydání odpadají a byly v přepracovaném vydání zahrnuty v příslušných kapitolách o jednotlivých živinách.

Obsah


KLÍČÍM, KLÍČÍŠ, KLÍČÍME, aneb vaříme z naklíčených luštěnin

KLÍČÍM, KLÍČÍŠ, KLÍČÍME, aneb vaříme z naklíčených luštěninReceptury pokrmů z klíčených luštěnin jsou vhodné pro předškolní a školní děti s cílem seznámit je s pokrmy z klíčených luštěnin nejprve doma. Vhodné pro školky, školy, dětské skupiny a domácnosti. Výhodou klíčení luštěnin je odstranění nadýmání po konzumaci. Klíčené luštěniny dodává pro větší odběratele řada firem, například Beskyd Fryčovice (www.beskyd.cz), Happyeat spol. s r.o. (https://www.happyeat.com/) a Makro (https://sortiment.makro.cz/cs/).

 • Vydal: Výzkumný ústav potravinářský Praha, v. v. i., ISBN 978-80-86909-99-8, 1. vydání, Praha 2019
 • Autorský kolektiv: Pečenková N., Šlajchová S., Novotná P., Dostálová J., Houška M.
 • Počet stran: 59
 • Formát: PDF
 • Cena: 99 Kč
 • Platba: bankovním převodem nebo platební kartou.

 

Koupit publikaci

 

Ukázka receptu:

recept