Poradna - Zásady správné výživy

Poraďte – vnuk jí pouze chleba s arašídovým máslem.

Dobry den vazeni,

muj vnuk zije s rodici v Kanade a letos mu bude 6 let. Nyni jsem s nimi i ja, ale jsem zhrozen jeho stravou, na co ho naucila jeho matka. Ji pouze sendvicovy chleba s arasidovym maslem a ovocne pyre z obchodu. Nic jine nesni co jsem skousel po mem prijezdu, kdy jsem zacal varit ceskoslovenskou stravu. Je pritom vzrustem stejny, jako jeho vrstevnici, chytry a hravy. Bojim se o nej presto, ze mi rodice tvrdi, ze doktor jim rekl, ze z toho vyroste a ze je v poradku. Ale jist celych 6 let jen arasidovy sendvic podle mne musi zanechat nejake negativne stopy. Prosim o radu, abych aspon syna presvedcil o moznych nasledcich. Vasi odpoved – pokud mi odpovite mu ukazu a snad se vse pokusi napravit.

Moc dekuji za Vasi odpoved a hezky den

Dobrý den,

 

Vaši starost o zdraví vnuka plně chápeme. Základem výživy by měla být dostatečně pestrá strava, odpovídající potřebám věku dítěte. Z uvedených údajů nelze vše dobře posoudit.

 

Domnívám se, že nejvhodnější by spíše bylo, aby rodiče dítěte konzultovali erudovaného nutričního odborníka v místě bydliště. Nutriční odborník objektivně zhodnotí jídelníček a nutriční stav chlapce a následně může dát další doporučení.

 

S pozdravem Dr.Tláskal