Poradna - Zásady správné výživy

Je moje snídaně v pořádku?

Dobrý den,

 

Sto gramů ovesných vloček je opravdu dost velké množství. Nicméně spojení ovesných vloček, tedy prebiotik a jogurtu s obsahem probiotik tvoří dokonalou kombinaci, která ve střevech navozuje dobré podmínky pro růst vlastních probiotických bakterií, jež chrání střevní sliznici (prevence kolorektálního karcinomu, zácpy, lepší imunita).

 

Vzhledem k tomu, že je lepší jíst častěji v menších dávkách, nebylo by možné si polovinu množství vloček s jogurtem a semínky vzít s sebou na svačinu? Ráno bych doporučovala polovinu množství obohatit třeba ještě kouskem banánu, dopolední část zase třeba jahodami nebo jakýmkoli jiným ovocem, na které budete mít chuť.
Toto rozložení bude samozřejmě méně zatěžující.

 

To, že máte chuť na mléčné výrobky, není na škodu (pokud se nejedná o tučné a slazené druhy). Snažte se preferovat kefíry, zákysy, přírodní polotučné jogurty, polotučné tvarohy, sýry cottage, lučinu, tvrdé sýry apod.
Podívejte se však kriticky na váš jídelníček, jestli není jednotvárný. Měla byste kromě mléčných výrobků jíst dostatek zeleniny, ovoce, libové maso, ryby (i tučné), používat kvalitní tuky.
Velký hlad ráno by také mohl být způsobený tím, že se snažíte večeřet jen velmi málo a dost brzy (kolem 17 hodiny a pak už nic).
Vaše váha je v pořádku, doporučovala bych ale nechat provést odběry a zjistit, jakou máte hladinu krevního cukru (glykemii).

 

S pozdravem
V. Kunová