Poradna - Zásady správné výživy

Jak mám přibrat?

Dobrý den,

je mi 21 let a vážím 51 kg, výška 163 cm. Bohužel to váží jen kosti, protože jsem celá hubená, všude mi jdou vidět kosti, i žebra mi napočítáte. Jím normální stravu nejčastěji bílé rohlíky, maso, salámy. Můžu sníst co chci a kdy chci a neumím přibrat. Moje lékařka dospělá mě ignoruje, každý doktor se mi začal smát a řekl, raději být taková hubená než být obezní, třeba přibere ve 30-40. Ale já chci být kus krásné ženské a ne vychrtlá. Nevím co dělat a nevím na koho se obrátit, bydlím na opavsku a zatím mi nikdo nepomohl, všichni ignorují takový dotaz.

Prosím, pomozte mi.

Dobrý den,

 

Z prvního pohledu by se zdálo, že vaše váha v poměru k výšce není nijak přehnaně nízká. Váš body mass index je 19.2, což je v pásmu normální váhy. Víme ale, je BMI je jen hrubě orientační a nic neříká o tělesné konstituci daného člověka.  Měla byste někde v okolí možnost nechat si změřit množství aktivní tělesné hmoty a procento tuku v těle? Využívají se k tomu přístroje In Body, případně Bodystat, často mívají tuto službu například fitcentra.
Váš dotaz, pokud se máme dobrat nějakého konkrétního výsledku, vyžaduje individuální komunikaci.

 

Prosím napište přímo na můj e-mail: vkunova@nutradit.cz.
Váš jídelníček budeme muset prověřit ze všech stran, stejně tak možné zdravotní důvody, které by mohly zapřičiňovat fakt, že se vám nedaří přibrat.

 

S pozdravem
MUDr. Václava Kunová