Poradna - Zásady správné výživy

Co jíst, aby došlo k vyprázdnění?

Dobrý den.

Chtěla bych poradit. Mám problémy s chozením na záchod po snídani. Zvykla jsem si jen na jedno jídlo- cornflaky, po kterých jdu na záchod a celý den se pak cítím lépe. Když jsem ale na kolejích, jsem schopna jít na záchod po jakémkoliv jídle. Když nejdu na velkou ráno, celý den se cítím těžce a nafouklá. Nevím, co mám dělat, abych všude mohla chodit na velkou po jakémkoliv jídle a mohla se cítit dobře a mohla posilovat bříšní svaly.

Jsem hubená, ale tento problém mi vadí.

Děkuji předem

 

S velkou pravděpodobností vám dělá dobře kombinace nějaké potraviny s vyšším obsahem vlákniny a mléka (předpokládám, že cornflakes konzumujete s mlékem).  Jestli dobře rozumím vašemu dotazu, tak byste chtěla docílit větší pestrosti snídaní při zachování ,,efektu“. Vzhledem k tomu, že cornflakes nepatří mezi úplně zdravé potraviny (kvůli jejich vyššímu glykemickému indexu), bylo by to i vhodné.

 

Zkuste tedy pro změnu tyto kombinace:

 

žitný chléb (nejlépe kváskový), může obsahovat i semínka (dýňová, slunečnicová) + 1/2 kelímku cottage sýra + káva nebo čaj nebo caro s mlékem

 

nebo
bílý jogurt + sušené ovoce + banán nebo jablko + drcené lněné semínko (prodává DM drogerie) – připravte den předem

 

nebo
ovesná kaše připravená z 150 ml mléka + 40 g obyčejných ovesných vloček (krátce povařte do zhoustnutí), oslaďte medem nebo javorovým sirupem nebo sušeným ovocem. Navrch můžete přidat i čerstvé ovoce.

 

Zkuste tedy tyto obměny, určitě pak bude pro vás jídelníček zbavnější a pestřejší, tedy i zdravější.

 

V. Kunová