Stravování v MŠ při intoleranci pšenice

Dobrý den,
prosím o zodpovězení dotazu na stravovování syna v MŠ při intoleranci na pšenici.
Ve školní jídelně mi bylo sděleno, že jejich zařízení není uzpůsobeno na dietologickou stravu. To v praxi znamená, že mohu dodat vlastní pečivo, není už však možné přinést k přihřátí vlastní jídlo, např. uvařenou rýži místo knedlíků. Podotýkám, že nevyžaduji, aby mu sami vařili alternativy. Jde mi pouze o přihřátí doneseného obědu, případně přílohy.
Pokud je z hygienického hlediska problém s manipulací donešeného jídla v jídelně, bylo by např. možné nechat jídlo v termosce v šatně (nebo jinde), aby mu ho pak učitelky daly rovnou na stůl?
Pokud by syn odcházel před obědem, jsem povinna ho i tak uhradit anebo je možné platit pouze za svačinky?
Děkuji za odpověď Konderlová

Školní jídelna podle ustanovení § 2 odst. 4 vyhlášky č. 107/2005 Sb., o školním stravování, ve znění pozdějších předpisů, může poskytovat školní stravování v dietním režimu, a to při splnění určitých podmínek, žádným právním předpisem není stanovena povinnost dietní stravu připravovat.
Vyhláška č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání v ustanovení § 4 stanovuje podmínky stravování dětí.
Citace: 1) Při přijetí dítěte do mateřské školy stanoví ředitel mateřské školy po dohodě se zákonným zástupcem dítěte způsob a rozsah stravování dítěte. Rozsah se stanoví tak, aby se dítě, je-li v době podávání jídla přítomno v mateřské škole, stravovalo vždy.
Varianta odchodu dítěte před obědem je možná a zákonný zástupce toto jídlo nehradí a je možné pouze odebírat přesnídávky.

Zpracovala: Bc. Jana Bradová