Aktuality

Kapesní průvodce dietologií pro nutriční terapeuty, lékaře a další odborníky

Kapesní průvodce dietologií

Pro nutriční terapeuty, lékaře a další odborníky, zabývající se klinickou výživou, je nyní k dispozici Kapesní průvodce dietologií – Dospělí (Dietetic Pocket Guide – Adults) v českém jazyce.

Knihu vydalo v r. 2017 amsterdamské univerzitní vydavatelství VU Press v angličtině. Jednou ze tří autorek je mezinárodně uznávaná odbornice na klinickou výživu a dietologii Rebecca Stratton. Kniha byla recenzována panelem mezinárodních odborníků, předmluvu napsali předseda Evropské společnosti pro klinickou výživu a metabolismus (ESPEN) MUDr. André-Van Gossum, PhD a čestná prezidentka Evropské federace asociací nutričních terapeutů (EFAD) a profesorka dietologie na univerzitě v britském Plymouthu Anne de Looy, PhD, RD. Kniha obsahuje mnoho tabulek a grafů, referenční hodnoty, klasifikace nemocí a stavů, současná doporučení a informace o adekvátní nutriční podpoře.

Český překlad je určen jako pomůcka pro práci s anglickým originálem a je jeho nedílnou součástí. Aby byly dodrženy podmínky vydavatele o nešíření českého překladu bez originální knihy, jsou v českém překladu vynechány číselné údaje tabulek a grafů. Čísla jsou snadno dohledatelná v originální publikaci, jelikož český text má zachováno stejné stránkování a velmi podobnou grafiku jako originální text. Přidanou hodnotou práce s originálním textem je tak přirozené zapamatování odborných termínů v angličtině. Český překlad vznikl díky dobrovolnické práci členů České asociace nutričních terapeutů (ČANT), kteří knihu přeložili bez nároku na honorář, a podpoře firmy B. Braun/ Inkospor.

Kniha bude ke koupi na konferenci Dietní výživa 2019 v Pardubicích ve dnech 8. – 9. října za 780,- Kč. Knihu je možné také objednat v e-shopu www.inkospor.cz