Je ve školce povinný odběr oběda?

dobry den.ma 3 leta dcera zacala navštěvovat skolku,tam mi zdelili ze je povinny i obed.je v nejakem zakonu napsane ze je povinny odber oběda ve skolce.dite breci při obede,protoze ji učitelky nuti jist.byla jsem svědkem toho ze ji i vyheozovala,pokud jidlo nesni tak ji nepusti za matkou.predem moc dekuji za vasi laskavou odpověď kuncova

Vyhláška č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání v ustanovení § 4 stanovuje podmínky stravování dětí.
Citace:

1) Při přijetí dítěte do mateřské školy stanoví ředitel mateřské školy po dohodě se zákonným zástupcem dítěte způsob a rozsah stravování dítěte. Rozsah se stanoví tak, aby se dítě, je-li v době podávání jídla přítomno v mateřské škole, stravovalo vždy.
2) Organizace a rozsah školního stravování dětí a úplata za školní stravování se řídí vyhláškou č. 107/2005 Sb., o školním stravování, ve znění pozdějších předpisů.
Varianta odchodu dítěte před obědem je možná a zákonný zástupce toto jídlo nehradí a je možné pouze odebírat přesnídávky.

Zpracovala: Bc. Jana Bradová