Poradna - Školní stravování

Hodnocení jídelníčku

Dobrý den, již dlouhou dobu jsem výrazně nespokojena s nabídkou jídel ve školní jídelně dcery (Scolarest, Lysá nad Labem). Ráda bych znala Váš názor na tuto ukázku: Výběr z jídel pro středu 27.5.2015 –
1 Vepř. výpečky, zelí, knedlík
2 Kuřecí směs na kari, rýže
3 Uzená krkovice, křenová omáčka, brambor
4 Zapečené brambory s baby karotkou a nivou, zeleninový salát.
Nejsem si jistá, zda potraviny jako křenová omáčka, niva (a často bývá také kečup) vůbec do školní jídelny patří. V té naší poměrně často. Doma podobná jídla nevaříme, takže si dcera obtížně vybere a to není výjimka.
Chci se zeptat, zda existuje nějaká inspekce školních jídelen, na kterou bych se mohla obrátit.
Situace už se dlouhodobě řeší i s městem, ale společnost si předplatila nájem na 10 let, který byl již proinvestován na rekonstrukci , a situace se zatím nikam neposouvá. Děkuji za odpověď.
Markéta K. H.

Dobrý den, samozřejmě máte možnost si stěžovat na kvalitu stravy. Hlavním kontrolním orgánem je ČŠI, druhou možností je příslušná hygienická stanice. Příklad jídelního lístku opravdu není vhodný pro školní stravování, spíš odpovídá závodní jídelně nebo jinému stravovacímu zařízení pro dospělé. Stížnost směrem ke zřizovateli

můžete také zkusit. To, že má obec smlouvu na 10 let neznamená, že si firma může dělat co chce, určitě musí být ve smlouvě taková opatření, aby se stravování dalo regulovat ze strany obce.

Bc. Strosserová