Poradna - Obezita a výživa

Boj s nadváhou

Dobrý den,
od narození bojuji s nadváhou, před lety se mi podařilo pod dohledem shodit 35 kg, ale odnesl to žlučník. Od té doby stále zažívací problémy. Cca před 6 lety jsem se léčila na neplodnost a začala jsem nabírat kila. Přidala se deprese (beru 2 roky antidepresiva), reflux, kýla na jícnu, cysty na vaječníku ( hrozí mi operace), chronické bolesti zad, krční páteře a ramene. Vše se snažím řešit, ale jsem jak v začarovaném kruhu a kila jdou pomalu a jistě nahoru, jídelníček jsem nezměnila, celý život jím poměrně málo, pomalu trávím. Když delší dobu nejím, je mi na zvracení a mám velké bolesti žaludku. Veškerý sport mi přináší různé bolesti i záchvaty žlučovodů. Nyní nemohu už ani plavat kvůli krční páteři. Ráda bych váhu řešila, deprese se mi tím jen zhoršuje. Beru léky na žaludek, žlučník, antidepresiva a srdeční rytmus.

Děkuji moc za odpověď

Dobrý den,

 

vaše situace je skutečně komplikovanější a není možné takto na dálku dát doporučení vhodného jídelníčku (bez osobního setkání). Je totiž zapotřebí vzít v úvahu všechny potraviny, které vám způsobují potíže a sestavit pak jídelníček tak, aby v něm byly všechny důležité živiny zastoupené tak, jak odpovídá nutričním potřebám. Jídelníček půjde jistě poskládat z potravin, které tolerujete.
Vzhledem k tomu, že po absolvovaném hubnutí v minulosti můžete mít úspornější metabolismus, je také potřeba sestavit jídelníček strategicky tak, abyste se případné metabolické úspornosti zbavila.
Pokud chcete, můžeme se na konzultaci domluvit (stačí jedna, další se pak už můžou odehrávat přes e-mail).
Pokud se rozhodnete, kontaktujte mě na e-mailu: vkunova@nutradit.cz.

 

S pozdravem
MUDr. Václava Kunová