Jak čerpat z FKSP?

Dobrý den.

Mám dotaz, k nám nastoupila dnes paní a chtěla by se  u nás ve školní jídelně odebírat obědy. Smlouva je uzavřena dohodou na tři měsíce a z platu jí bude odváděna částka do FKSP. Má nárok paní na slevu oběda?

Předem děkuji za odpověď.

Zákon 250/2000 Sb., v § 33b i vyhláška č.84/2005 Sb., o nákladech na závodní stravování a jejich úhradě v PO zřízených územními samosprávnými celky umožňují PO poskytnout závodní stravování i pracovníkovi, který u organizace pracuje na dohodu o pracovní činnosti.

 

Toto je však potřeba uvést v kolektivní smlouvě nebo vnitřním předpisu. V tom případě pak takový pracovník hradí za své stravování pouze náklady na suroviny, ale nepřísluší mu příspěvek z FKSP., protože tito  pracovníci se na tvorbě FKSP nepodílí. Pokud má Vaše pracovnice klasickou pracovní smlouvu s Vaší školou na dobu určitou, pak může čerpat i příspěvek z FKSP.